Sarıkamış
news-image

KAR KALİTESİ VE KAYAK PİSTİ AÇISINDAN

Dünyanın en uygun tesislerinden biri olma özelliğini taşıyan Sarıkamış Kayak Merkezi’nin en önemli pistleri Cıbıltepe-Balıklıdağ-Çamurludağ’da 2200-2900 metre yükseklik gösteren bir plato üzerinde yer almaktadır. Çamlar arasında toplam 12 kilometreyi bulan 5 etaplı pisti, 2500 rakımlı Cıbıltepe’si ile muhteşem bir doğal güzelliğe sahip.

news-image

ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ ARASINDA

Bölgeye yağan karın cinsi ve doğal güzellikleri geliyor. Cıbıltepe’nin kar türü sadece Alpler’de rastlanan ve kristal kar denilen cinsten. Bu özellik de Sarıkamış’ı kayakçılar açısından daha cazip hale getiriyor. Sarıkamış kayak merkezinde kayak pistlerinde çığ tehlikesi yok ve pistler sarı çam ormanlarıyla çevrili olduğundan Sarıkamış Kayak Merkezinde pistler rüzgara karşı da korunaklı.

news-image

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK KAYAK TESİSLERİNDEN BİRİ

Sarıkamış Kayak Merkezinde 2700 m yüksekliğindeki Cıbıltepe’de tüm kayakseverler için uygun zorluk derecelerinde 5 pistin bulunduğu 2 etap yer alıyor. Birinci etap 2400 m uzunluğunda ve yeni başlayanlar için ideal bir eğime sahip. 2200 m uzunluğa sahip ikinci etapta ise 4 pist bulunmakta.Sarıçam ormanlarıyla kaplı pistte 7 km. kayak yapma şansınız var.